Taotlusvooru eesmärk on parandada kõigi Euroopa kodanike meediakirjaoskust, toetada tõhusat piiriülest koostööd ja piirata valeinfo kahjulikku mõju.
Taotlusvooru eelarve on 2 570 000 eurot. Iga projekt saab kaheks aastaks taotleda maksimaalselt 500 000 eurot. Maksimaalne kaasrahastamise määr on 70% kõlblikest kuludest. See tähendab, et taotlejad peavad oma projektidesse ka ise rahaliselt panustama.
Mis on staotlusvooru üldeesmärk?
Toetused julgustavad meediakirjaoskuse poliitikate ja praktikate teadmiste jagamist ja vahetamist, et arendada uuenduslikke piiriüleseid meediakirjaoskuse algatusi ja kogukondi erinevates riikides, võttes arvesse eri vanuserühmade kasutajakäitumist.
Kes saab osaleda?
Taotlusvoor on avatud konsortsiumidele, mis koosnevad vähemalt 3 üksusest, kes asuvad Loov Euroopa programmis osalevas vähemalt 3 erinevas riigis. Sellised konsortsiumid võivad hõlmata:
- kasumit taotlevad ja mittetulundusühingud (era- või avalikud);
- avaliku sektori asutused (riiklikud, piirkondlikud, kohalikud);
- rahvusvahelised organisatsioonid;
- ülikoolid ja haridusasutused;
- meediaorganisatsioonid;
- teadus- ja tehnoloogiainstituudid;
- tehnoloogiateenuse pakkujad.
Millised on oodatavad tulemused?
Selle taotlusvooru tulemusel loodetakse saavutada:
- kogu Euroopat hõlmavad konsortsiumid, mis levitavad parimaid praktikaid riiklike, kultuuriliste ja keeleliste piiride üleselt ning arendavad ja laiendavad meediakirjaoskuse tööriistu ja tegevusi, et need jõuaksid võimalikult laia auditooriumini, hõlmates erinevaid meediatüüpe;
- parimate praktikate vahetamise foorumid, mis keskenduvad konkreetsetele vanuserühmadele, piiratud meediakirjaoskusega või juurdepääsuga rühmadele või sotsiaalse tõrjutuse ohus olevatele inimestele;
- meediakirjaoskuse spetsialistide toetamine, et nad saaksid oma praktikat kohandada kiiresti arenevate meediaformaatide ja muutuvate meediatarbimise harjumustega.
Kust leida lisainfot?
Kõik ametlikud dokumendid on avaldatud ELi Funding&Tenders portaalis. Leheküljel on ka sektsioon partnerite otsingu jaoks.
Liitu infoseminariga neljapäeval, 14. novembril kell 10:30–12:30 (Brüsseli aeg), registreerimine pole vajalik.
Kuidas esitada taotlus?
Kõik taotlused tuleb esitada otse veebis Funding&Tenders portaali kaudu. Pabertaotlusi vastu ei võeta.
Tehniliste küsimuste korral võtke ühendust IT-abikeskusega.
Vaata ka:
Varem rahastatud meediakirjaoskuse projekte aastatel 2022, 2023 ja 2024.
Telli uudiste värskendused DG Connecti veebisaidilt.