Eesmärk:
Tegevus „Euroopa koostööprojektid“ toetab projekte, milles osalevad igas suuruses organisatsioonid kultuuri- ja loomesektorist, sealhulgas mikroettevõtted ja väikeorganisatsioonid, ning mis kaasavad erinevatest riikidest pärit osalejaid, et viia läbi valdkonnapõhiseid või valdkondadevahelisi tegevusi.
Taotlustelt oodatakse selget piiriülest koostöömõõdet, kuna see on Euroopa koostööprojektide keskne element.
Tegevus on seotud Loova Euroopa programmi kultuuri suuna poliitikaraamistikuga ja EL-i üldprioriteetidega (rohepööre, kaasamine ja sooline võrdõiguslikkus, digipööre ja rahvusvahelised suhted).
Euroopa koostööprojektid on avatud kõigile kultuuri- ja loomesektoritele. Siiski, kuna selle tegevuse eesmärk on edendada Loova Euroopa kultuuri suuna eesmärke, ei kuulu selle taotlusvooru raames toetamisele projektid, milles osalevad ainult audiovisuaalse sektori organisatsioonid või mille sisu on eranditult audiovisuaalne.
Taotlustelt oodatakse selget piiriülest koostöömõõdet, kuna see on Euroopa koostööprojektide keskne element.
Teema CREA-CULT-2025-COOP-1 – Väikesemahulised projektid:
Väikesemahulised projektid sobivad eriti hästi rohujuuretasandi organisatsioonidele ligipääsu edendamiseks ning nende organisatsioonide toetamist uute partnerluste loomisel, uute tegevuste arendamisel ja innovaatiliste ideede elluviimisel (näiteks festivalid, kunstimessid, näitused, etendused jne).
Toetust antakse projektidele, mis panustavad ühte järgmistest eesmärkidest:
Eesmärk 1 – Piiriülene loometegevus ja levik:
Tugevdada Euroopa teoste ja artistide piiriülest loometegevust ja levikut.
Piiriülene loometegevus ja levik on olulised koostöö edendamiseks, suurema haarde saavutamiseks ning sageli kultuuriorganisatsioonide, -institutsioonide ja -isikute elujõulisuse ja arengu tagamiseks. Kaasproduktsioon on vahend loovuse stimuleerimiseks, ressursside jagamiseks ning sisu ja artistide rahvusvahelise leviku hõlbustamiseks. Projektid võtavad arvesse uusi kontekste, nagu tervise- või keskkonnaprobleemid, ja integreerivad uuenduslikke (digitaalseid) viise sisu tootmiseks ja levitamiseks.
Eesmärk 2 – Innovatsioon:
Tugevdada Euroopa kultuuri- ja loomesektorite võimekust arendada andeid, uuendada, areneda ning luua töökohti ja majanduskasvu.
Sellele eesmärgile vastavad projektid peaksid olema võimekuse suurendamise iseloomuga, hõlmates nii tehnoloogilist kui ka kunstilist innovatsiooni. Need võivad sisaldada uute tavade või mudelite väljatöötamist ja katsetamist ning uuenduslike praktikate edasiandmist ja levitamist.
Innovatsioonivaldkonnad võivad hõlmata sotsiaalset või ühiskondlikku mõõdet, nagu publiku kaasamine/arendamine, sooline võrdõiguslikkus, erivajadustega inimeste, vähemusgruppide või sotsiaalselt tõrjutud rühmade kaasamine, kliimamuutuste vastu võitlemine, digiteerimine jne. Samuti võib innovatsioon keskenduda kultuuri panusele tervise ja heaolu, eriti vaimse tervise valdkonnas, arvestades olemasolevaid tõendeid ja püsivat noori mõjutavat vaimse tervise kriisi.