Euroopa arhitektuuriauhinnale on nomineeritud 7 arhitekti

Euroopa arhitektuuriauhinnale on nomineeritud 7 arhitekti
Culture
Culture
15.3.2024

Euroopa Liidu Kaasaegse Arhitektuuri preemiale on nomineeritud seitse finalisti.Rahvusvaheline žürii on valinud seitse silmapaistvat tööd 40 lühinimekirjas olevast, millest viis kuuluvad arhitektuuri kategooriasse ja kaks esilekerkivate kategooriasse.

Seitse tööd on viideteks kohalikele linnapoliitikatele, kuna need loovad kvaliteetset kaasavat elukeskkonda. Need muudavad ja parandavad väikeste kogukondade elutingimusi mahajäänud kohtades: endistes tööstuspiirkondades, väikestes maakülades ja linna äärealadel. Suuremates linnades tehakse töid äärealadel, luues tugevaid seoseid olemasolevate linnaosadega.

Väljavalitud seitse tööd vääristavad igapäevaarhitektuuri, ehitatud ruume, kus elame, õpime, kohtume ja tunneme ennast hästi

Finalistid on:

Plato Kaasaegse Kunsti Galerii Ostravas, Moravia-Sileesias (Tšehhi Vabariik) KWK Promes'i poolt (Katowice, Poola)

Õppepaviljon Tehnikaülikooli Braunschweigi ülikoolilinnakus, Alam-Saksi (Saksamaa) Gustav Düsing & Max Hacke poolt (Berliin, Saksamaa)

Reggio Kool Madridis, Madridi Kogukond (Hispaania), Andres Jaque / Office For Political Innovation'i poolt (Madrid, Hispaania)

Sainte-Lucie-de-Tallano / Santa Lucia de Tallà endise Saint-François'i kloostri taassünd Korsikal (Prantsusmaa) Amelia Tavella Arhitektide poolt (Aix en Provence, Prantsusmaa)

Häge Lundis (Rootsi) Brendeland & Kristofferseni arhitektide poolt (Oslo, Norra)

Need on kaks esilekerkiva arhitektuuri finalisti tööd

Gabriel García Márquezi raamatukogu Barcelonas, Kataloonias (Hispaania), autor SUMA arquitectura (Madrid, Hispaania)

Väljak ja turismibüroo Piódãos, Kesk-Portugal, Branco del Rio (Coimbra, Portugal).

Valikuprotsessi järgmised sammud


25. aprill 2024


‍Žürii kuulutab arhitektuuri ja esilekerkivate teemade võitjad välja Brüsseli linna, arhitektuuri, maastiku ja linnaplaneerimise teabe, dokumentatsiooni ja näituste keskuses CIVAs toimuva ürituse ajal. Väljakuulutamisele järgneb vestlus rahvusvahelise žürii presidendi Frédéric Druoti, Fundació Mies van der Rohe direktori, Anna Ramose, CIVA direktori, Nikolaus Hirschi ja Euroopa Komisjoni esindaja vahel.

mai 2024

Auhinnatseremoonia Mies van der Rohe paviljonis Barcelonas. Arhitektuuriauhinna võitja ja areneva arhitektuuri auhinna võitja saavad karika ning kumbki 60 000 ja 30 000 eurot. Finalistid ja projekti toetajad (need, kes hooned tellivad) saavad ka skulptuuri, mis tunnustab nende olulist panust kaasaegsesse arhitektuuri.

Join

Latest news

View all