Mis on Audience Design?

Mis on Audience Design?
Media
Media
8.5.2024

Registreeri siin: https://forms.gle/2XgUzcW6x4yzMV6o6  

Audience design on meetod, mis aitab režissööril ja produtsendil mõelda publikule juba filmitegemise varases etapis. Iga filmiprojekti puhul on ettenägelik hakata oma vaatajaskonda ette kujutama juba märksa varem kui alles filmi levi-ja turundustsükli ajal. Kui on selgem arusaam, kellele film on mõeldud, võimaldab see hiljem ka filmis jõuda paremini oma vaatajani.

Audience design’i tutvustavat sissejuhatusloengut tuleb Tallinnasse andma Isona Admettla Font, kes on erialalt sotsioloog, kuid tegutsenud publiku kaasamise ja arendamise teemadega filmitööstuses juba aastakümneid. Ta on läbinud Torino Film Labi Audience Design koolituse ja nõustanud filmifonde ja institutsioone üle Euroopa, mitmel pool Ladina-Ameerikas ja peamiselt Hispaanias. Alates 2009. aastast töötab Isona Berliini filmifestivali juures tegutseva World Cinema Fund juhina.

Pooleteisttunnine loeng annab üldise ettekujutuse sellest, millega on tegu.  Tutvustatakse metoodikat ja lahatakse mõnd näidet põhjalikumalt. Esitada saab ka rohkelt küsimusi. Filmitegijad, kes soovivad teema uurimisega põhjalikumalt jätkata, saavad siit kätte vajalikud suunised.

Loeng on mõeldud kõigile, kes puutuvad kokku filmilugude jutustamise, tootmise loomingulise poole ja filmide hilisema väljatoomisega nagu produtsendid, režissöörid, stsenaristid, operaatorid, turundajad, suhtekorraldajad jt.

Loengu korraldajad on Loov Euroopa MEDIA Desk Eesti ja Eesti Filmi Instituut.

Join

Latest news

View all